borůvky

Borůvka - malý zahradní zázrak

Je to tak, povědomí o této bobulovině v posledních letech roste jako houba po dešti. A to z dobrého důvodu! Nejenže chutnají přímo z keře, ale mohou být i vaším domácím elixírem zdraví. Odkud se ale přečtěte si více »

jabloní

Určování letních odrůd jablek: odrůda a význam

Vynikající chuť, šťavnatá sladkost a křupavá dužina jsou charakteristickými znaky letních odrůd jablek. Dobrý ovocnář zná rozmanitost těchto stromů - například odrůdu 'Early Victoria', která zaujme j přečtěte si více »

angrešt

Angrešt keř - charakteristiky, odrůdy, požadavky, péče

Angrešt je tradiční ovocný keř, který se stále častěji pěstuje v domácích zahradách a na pozemcích. Má nízké nároky a je poměrně nenáročná na péči. Keř angreštu se vyznačuje řadou zdraví prospěšných přečtěte si více »

 

Borůvka - malý zahradní zázrak

Je to tak, povědomí o této bobulovině v posledních letech roste jako houba po dešti. A to z dobrého důvodu! Nejenže chutnají přímo z keře, ale mohou být i vaším domácím elixírem zdraví. Odkud se ale tyto malé bobulové bomby plné antioxidantů berou? Klíč se skrývá v borůvkových sazenicích a jejich pěstování. Představte si ten okamžik: stojíte na vlastní zahradě, ráno, kdy vše ještě v tichos...